انواع گواهینامه رانندگی

گواهینامه پایه 3 برای چه خودروهایی است

 انواع گواهینامه : همانطوری که در پشت گواهینامه شما مشخص می باشد ما چند نوع گواهینامه داریم

گواهینامه پایه 3

گواهینامه پایه دوم – پیش نیاز برای گرفتن گواهینامه پایه 2 باید گواهینامه پایه سوم داشته باشید

گواهینامه پایه 1 : پیش نیاز گواهینامه پایه دوم

گواهینامه ویژه که شامل انواع گواهینامه های کشاورزی – صنعتی و غیره می باشد

گواهینامه موتور سیکلت

گواهینامه پایه 3 برای چه خودروهایی است :

انواع ماشین های سواری و سبک با ظرفیت حداکثر ۵٫۳ تن و ۹ نفر را می توانند جابجا کند.

سن گرفتن گواهینامه پایه سوم

18 سال می باشد

 

پر باد بودن تایر خودرو می تواند باعث بروز کدامیک از موارد زیر شود؟ گرفتن سابقه رانندگی در ایران یکی از موارد ضروری برای اثبات سابقه رانندگی شماست. در صورت مصرف الکل باید از رانندگی خودداری شود.

پس از آنکه فرد احساس کرد می تواند به صورت ایمن رانندگی کرده و اعتماد کافی را جهت شرکت در آزمون دارد می تواند از طریق اینترنت، تلفن یا مراجعه حضوری به هر کدام از مراکز آزمون رانندگی در این آزمون شرکت کند.

سطح اول ۱۲ ماه به طول می انجامد، یعنی شما باید ۱ سال در این سطح بمانید تا بتوانید برای گواهینامه سطح G2 اقدام کنید. این راننده باید دارای گواهینامه دسته G2 یا بالاتر بوده، حداقل ۴ سال سابقه رانندگی داشته و در هنگام همراهی کردن فرد میزان الکل خون او کمتر از ۰.۰۵ درصد باشد. در واقع با این روش براحتی تمام مطالب را با نمونه سوالات یاد می گیرید.

با توجه به تحقیقاتی که در حوزه ی یادگیری ذهن انجام شده، بهترین روش برای یادگیری آسان و دائمی، یادگیری از طریق آموزش های تصویری و ویدیویی می باشد. حمل جنازه باید با وسیلهی نقلیه مخصوص انجام گیرد مگر در مواردی که شهربانی اجازهی حمل آن را با سایر وسایل نقلیه داده باشد. 

تست ایین نامه

۱- چراغ سبز برای حرکت: وسایل نقلیهای که با چراغ سبز رو به رو میشوند حق عبور یا گردش را دارند مگر آن که گردش به وسیله علامت دیگری ممنوع شده باشد. پیادگان، بر حسب مورد، حرکت وسیله نقلیه را کند یا آن رامتوقف سازند. 8-بر روی یک جاده خیس ترمز می کنیم وسیله نقلیه ما شروع به لرزش می کند اولین کاری که باید انجام دهیم؟

وزارت ترابری (حمل و نقل) تمامی افراد را تشویق می کند تا جهت یادگیری دانش و مهارت کافی در رانندگی در یک دوره تایید شده آموزش رانندگی شرکت کنند. کسانی که قبلا گواهینامه آنها با عینک بوده و در حال حاضر به دلیل درمان دیگر نیازی به استفاده از عینک ندارند، نیاز به گرفتن تایید از یک پزشک معتمد ناجا در فرم معاینه پزشکی دارند. در این مطلب، پیش نیاز ها و مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه رانندگی کانادا، دسته بندی گواهی نامه های رانندگی کانادا، آزمون های رانندگی در کانادا و هزینه های آزمون رانندگی، و همچنین قوانین عمومی استان هایی را بیان می کنیم که بیشترین محبوبیت را در بین مهاجران تازه وارد دارند. نکته 2)

اعتبار گواهینامههای رانندگی پنج سال است که در سیستم و دسته بندی جدید برای افراد تا 65 سال سن گواهینامهها با اعتبار 10 ساله بین 65 تا 70 سال با اعتبار 5 ساله و بالای 70 سال با اعتبار 2 ساله صادر میشود.

G1 شما می توانید برای آزمون جاده ای G1 ثبت نام کنید.

دارنده گواهینامه G1 رانندگی ، نمی تواند بین ساعات ۱۲ نیمه شب تا ۵ بامداد رانندگی کند.

– افراد مبتلابه صرع مسلم. برای مثال، ممکن است رانندگی در کانادا در فصل زمستان نیازمند آمادگی هایی باشد که افراد قبلا آن ها را در نظر نمی گرفتند. همچنین گواهینامههای پایه یک برای حمل بار بیش از ۶ تن یا جابهجایی افراد بیش از ۲۶ سرنشین و خودروهای سنگین صادر میشود. اگر بخواهید در پاسخگویی به سوالات فنی موفق باشید، لازم است که هم مقررات و قوانین جادهای را بسیار خوب مطالعه کنید و دیگر اینکه از ساخت خودرو مسایل و مشکلات فنی خودروهای موجود دانش و شناخت بیشتری کسب کنید. بعد از ۱ سال از آزمون کتبی و کسب گواهینامه رانندگی G1 شما می توانید برای آزمون جاده ای G1 ثبت نام کنید. بعد از ۱ سال از آزمون رانندگی جاده ای سطح ۱ و کسب گواهینامه رانندگی G2 شما می توانید برای آزمون جاده ای G2 ثبت نام کنید.

در این آزمون توانایی های فرد در زمینه پیروی از قوانین جاده و انجام فنون رانندگی ایمن ارزیابی خواهند شد. در صورتی که مطالعه و خلاصه برداری خوبی از آزمون مقدماتی نکرده باشند در این آزمون دچار مشکل میشوید. در این بخش سعی داریم شما را تا می توانیم برای آزمون آیین نامه اصلی و همین طور آزمون مقدماتی آیین نامه راهنمایی و رانندگی آماده کنیم.

امتحان آیین نامه مقدماتی توسط مربی آموزشگاه رانندگی از متقاضیان گرفته می شود . برای رانندگی ماشین، ون و کامیون های کوچک در کانادا، شما نیاز به گواهینامه کلاس G دارید (مشابه گواهینامه پایه ۲ در ایران) .

در صورت قبولی در آزمون جاده ای سطح ۲ رانندگی در کانادا، شما موفق به اخذ گواهینامه رانندگی کامل سطح G می شوید. با این حال، در صورت حضور یک مربی رانندگی مجاز محدودیتی در انتخاب جاده وجود نخواهد داشت. این آزمون مهارت های اولیه رانندگی شما را مثل گردش به راست و چپ ، پارک کردن، توقف کردن و غیره را می سنجد.

برای رانندگی در کانادا چه چیزهایی لازم است؟ 141) چنانچه پلیس روبروی وسایل نقلیه قرار گیرد و دست راست خود را بالا ببرد، چه مفهومی دارد؟ ۱- هنگام حرکت کاملاً از طرف راست راه عبور نمایند و بریا گذشتن از وسایل نقلیهای که در کنار راه توقف کردهاند منتهای احتیاط را به عمل آورند.

منبع : نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 4 =