گواهینامه رانندگی ترکی برای ایرانیان

اما برای تبدیل گواهینامه ایرانی به ترک باید مراحل دیگری طی شود که به آن می پردازیم. اما مرتکب علاوه بر پرداخت دیه کامل مرد یا زن از باب تعزیر به حبس ناشی از قتل عمد موضوع قانون مذکور محکوم می شود و نیز به موجب قانون تازه تصویب مجازات اسلامی مکلف به پرداخت جزای نقدی نیز هست.

آموزش رانندگی در سوئد به قدری اصولی و سختگیرانه است که بسیاری از افراد که در سنین پایین تر هستند را از گرفتن این مدرک پشیمان میکند . پس از آن مهارت های اولیه شخص به مدت 35 دقیقه مورد ارزیابی قرار می گیرد تا بعد از آن به 25 ساعت آموزش مهارت های بعدی برسد.

در پروسه بعدی حداقل 18 ساعت کلاس آموزش عملی را در چند جلسه طی کنند تا بعد از موفقیت گواهینامه «اولیه» برایشان صادر شود. اگر آزمون دوم را هم با موفقیت پشت سر بگذارد، نوبت طی کردن 50 ساعت رانندگی در حضور ناظر می رسد تا اجازه شرکت در آزمون ادراک خطر به او داده شود. ۲۲- کدام یک از موارد زیر در خصوص تبدیل نور بالا به پایین اشتباه است ؟

5- عکس : برای گواهینامه پایه یک، دو قطعه عکس رنگی و برای گواهینامه گروه ب، 3 قطعه عکس رنگی در ابعاد 3×4 بدون عینک، کلاه، کراوات و آرایش (بدون پیرایش مو و محاسن)، تمام رخ به صورتی که گردی صورت معلوم و مربوط به سال جاری باشد.

ایین نامه رانندگی

باید مدارک رانندگی شما در سفارت ترجمه شود که برای این کار نیز لازم است تا فرم های مربوط به آن را پر نمایید. ابتدا لازم است که مدارک شناسایی خود را به سفارت ایران در ترکیه برده و این مدارک را به صورت رسمی ترجمه نمایید. در ساعت و زمان مشخص شده که مانند وقت سفارت انجام می شود با پرینت وقت، مدارک پزشکی، رسید اداره مالیات، اصل مدارک رانندگی ایرانی، ترجمه آن، پاسپورت، کارت اقامت به همراه کپی تمام مدارک به اداره پلیس منطقه خود رفته و مدارک را تحویل می دهید.

پس از کسب موفقیت در این آزمون فرد می تواند فقط بین پنج صبح تا 10 شب رانندگی کند اما اجازه ندارد در ماشین سرنشینی جابه جا کند، البته به استثنای افراد تحت تکلف خود مانند همسر، فرزند و… در مرحله اول فرد با توجه به بینایی مناسب که طبق استاندارد های لازم است باید در آزمون تئوری شرکت و بعد از جواب دادن به حداقل 32 سوال از 35 سوال کلی به شکل درست، به موفقیت برسد و گواهینامه «یاد گیرنده» دریافت کند تا بتواند با همین مدرک 6 ماه رانندگی انجام دهد. رانندگان این کشور شمالی جزء ایمن ترین افراد در روی کره زمین محسوب می شوند که موفقیت آن ها بی دلیل نبوده؛ رانندگان فنلاندی بعد از یک آموزش رانندگی بسیار پیچیده موفق به کسب گواهینامه می شوند.

برای این کار می توانید به تمام بیمارستان ها و یا کلینیک های ترکیه مراجعه نمایید. اشکال ، رنگها و علایم که غالبا در آزمون اصلی ۱۰ سوال از اینها می آید را به دقت مطالعه و یاد بگیرید.

برای قبولی در بار اول در آزمون آیین نامه اصلی آنلاین بهترین و کارآمدترین روش خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی می باشد . آزمون آیین نامه اصلی چیست؟ سوال بیست و هشت – معنای تابلوی راهنمایی و رانندگی زیر چیست ؟ در مرحله بعدی 25 ساعت آموزش عملی برایشان در نظر گرفته شده است که این آموزش مهارت های رانندگی را زیر نظر یک فرد با صلاحیت طی می کنند. در مرحله بعدی لازم است که گواهی سلامت برای دریافت گواهی نامه رانندگی اخذ نمایید.

در صورتی که شما قصد مهاجرت به استانبول ترکیه را دارید و نمی دانید که در این کشور چگونه می توانید گواهینامه اخذ نمایید. یکی از مسائلی که مهاجران ایرانی بعد از مهاجرت به ترکیه با آن روبرو هستند تبدیل گواهینامه ایرانی به ترک است.

ازمون ایین نامه

اگر قصد دارید که در ترکیه گواهینامه کسب نمایید باید در کلاس های رانندگی در این کشور شرکت نموده و بعد از طی مراحلی به کسب گواهینامه ترک نائل شوید. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. در این مرحله باز هم نوبت پرداخت هزینه ها است.

این کار به چد روش در کشور ترکیه امکان پذیر است که در این مقاله به بررسی این روش ها خواهیم پرداخت. بعد از سپری شدن تمام مراحل و با در دست داشتن مدارک به اداره مالیات که در زبان ترکی به آن ورگی اطلاق می شود در محل زندگی خود مراجعه و مبلغ حدود 300 لیر ترکیه به حساب دولت ترکیه واریز نمایید. بعد از گرفتن این گواهی، وارد دوره دوساله امتحانی می شود.

گرفتن اولین گواهینامه در ترکیه کمی پرخرج، زمانبر و مشکل است. نیوزیلند که نماد ملی آن پرنده کیوی است، در سه مرحله گواهینامه اخذ می شود. داوطلبان برای اخذ مدرک گواهینامه باید 19 ساعت درس تئوری را گذرانده و با شرکت در آزمون تئوری کامپیوتری که به مدت 30 دقیقه می باشد وارد مرحله دوم شوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 7 =