معاینه چشم برای گواهینامه رانندگی (شرایط و ضوابط)

به طور مثال در مورد زمان تعویض روغن موتور، فیلتر روغن و روغن گیربکس و تسمه تایم هر چند کیلومتر را باید در ذهن داشته باشید. یکی از مزایای آزمون های آنلاین در دسترس بودن آن ها می باشد که به شما این فرصت را می دهد بارها و بارها خود را برای حضور در آزمون بسنجید.

– در شرایط جوی با میدان دید محدود چگونه می توانید اطمینان کنید که سایر رانندگان قادر به رویت شما هستند ؟ در رانندگی در شب، میدان دید کاهش می یابد و کثیف بودن شیشه ها باعث کاهش میدان دید می شود. گواهینامه بین المللی صادره از آمریکا در همه کشورهای عضور سازمان ملل اعتبار دارد و دارنده آن اجازه دارد در همه آن کشورها (به جز کشور صادرکننده گواهینامه ملی) رانندگی کند.

گواهینامه بین المللی رانندگی یک ترجمه رسمی از گواهینامه رانندگی ملی و معتبر شما به ۶ زبان رسمی سازمان ملل (انگلیسی، فرانسوی، روسی، اسپانیایی، چینی و عربی) و ۹ زبان بین المللی دیگر (آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، سوئدی، یونانی، کره ای و …) است. قیمت های جدول بالا شامل کلیه هزینه های صدور دفترچه و کارت هوشمند گواهینامه بین المللی و هزینه ارسال پستی از آمریکا به ایران می باشند.

1. از این آزمون ها نمره قبولی می گیرید؟

کلیه قیمت ها به دلار آمریکا است که در زمان پرداخت به نرخ روز دلار محاسبه و قیمت ریالی به شما اعلام خواهد شد. حفظ دقیق بعضی از اصطلاحات تخصصی مربوط به خودرو می تواند به قبول شما در این آزمون و پاسخ به سوالات فنی کمک نماید.

همان گونه که دیدید، خواندن نمونه سوالات و دیدن گزینه های درست و اشتباه در کنار هم به شما کمک میکند بتوانید بهتر به سوالات آزمون آیین نامه اصلی جواب دهید. امروز وجود آزمون آیین نامه اصلی آنلاین می تواند کمک مناسبی برای قبولی در آزمون باشد.

. از این آزمون ها نمره قبولی می گیرید؟ از این رو توصیه می شود قبل از شرکت در آزمون های آنلاین از تغییرات آن ها مطلع شوید و تنها به آن ها اتکا ننمایید.

همچنین ببینید: خطوط شطرنجی در وسط تقاطع نشان دهنده چیست

در خصوص کسانی که با سوالات آشنا نیستند و سوالات سال های قبل را مطالعه نکرده اند، احتمالا زمان در نظر گرفته شده، کافی نخواهد بود.

برای قبولی در امتحان آیین نامه حل نمونه سوالات آیین نامه بسیار مهم و مفید خواهد بود. این آزمون ها در هر قسمتی اعم از علائم راهنمایی و رانندگی، بخش فنی و مقررات ایمنی سوالات مخصوص به همان بخش را طراحی کرده است و در صورتی که شما در هر کدام از بخش های ذکر شده ضعیف باشید، با شرکت در آزمون های آنلاین می توانید نقاط ضعف خود را برطرف کنید.

– در صورتی که خودرو جوش آورده چه اقدامی بایستی انجام داد ؟

در صورتی که بخواهید گواهینامه تان به آدرس خارج از ایران ارسال شود، مدارک از طریق پست اکسپرس FEDEX ارسال می شوند و بعد از ۳ روز کاری گواهینامه خود را درب منزل دریافت خواهید کرد. افرادی که گواهینامه خود را از کشور های مورد توافق این استان دریافت کرده اند قادرند بلافاصله گواهینامه خود را با گواهینامه استان بریتیش کلمبیا عوض کنند. پرباد بودن تایر، فرمان پذیری خودرو را کاهش می دهد.

فرمان پلیس مقدم بر سایر علایم هست. دفترچه صادر شده برای هر دو نوع گواهینامه یکسان است و تفاوت کارت هوشمند با کارت ساده در این است که کارت های هوشمند دارای چیپ امنیتی هستند و اطلاعات این کارت ها در دستگاه های کارتخوان پلیس راهنمایی و رانندگی کشورهای مختلف قابل استعلام است.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات لازم در خصوص ضوابط معاینه چشم برای گرفتن گواهی نامه رانندگی را در اختیار شما قرار دهیم. البته در صورت درخواست شما و پرداخت جداگانه هزینه پست اکسپرس، امکان دریافت مدارک در ایران در کمترین زمان ممکن یعنی ۷ تا ۱۴ روز نیز وجود دارد. به صورت خلاصه می توان گفت که مدت زمان لازم برای دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی صادره از آمریکا در ایران، حداکثر ۳۰ روز و در خارج از ایران فقط ۳ روز است.

یعنی اگر گواهینامه تان منقضی یا به هر دلیلی سلب اعتبار شده باشد، گواهینامه بین المللی نامعتبر و غیر قابل استفاده خواهد بود. لذا اگر متقاضی دارای ملیت افغانی و ساکن ایران باشد، در صورت دارا بودن گواهینامه رانندگی افغانی، امکان صدور گواهینامه بین المللی از آمریکا و تحویل پستی آن در ایران وجود دارد. گواهینامه بین المللی ترجمه گواهینامه ملی شما است که توسط شرکت ها یا نهادهای دارای صلاحیت صادر می شود و مجوز رانندگی شما در خارج از کشور به حساب می آید.

منبع : نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =