شرایط گواهینامه رانندگی بین المللی

رانندگان تمام وسایل نقلیه موظف هستند تا از کدام خط عبور نماید؟

– دارنده گواهینامه بین المللی موظف است در هر کشور به قوانین و مقررات راهنمایی آن کشور احترام بگذارد و آن ها را رعایت کند.

در راههایی که خط کشی شده، وسایل نقلیه باید در مسیر بین خطوط حرکت کنند و از آن خارج نشوند مگر این که احتیاط کامل را رعایت کنند و قبلاً با دادن علامت وسایل نقلیه دیگر را از قصد خود آگاه سازند. امیدوارم دیگر دوستان هم نظرشان را اعلام کنند و به شما کمک کنند.

بنابراین اگرکسی در حادثه رانندگی حتی گواهینامه هم نداشته باشد چنانچه علت وقوع حادثه بی احتیاطی یا بی مبالاتی از سوی طرف مقابل باشد او به علت نداشتن گواهینامه مقصر قلمداد نمی شود، گرچه از حیث اینکه فاقد گواهینامه بوده قابل تعقیب و مجازات است. ۱- “اجازه رانندگی یک ساله” صادره از کانون در کشور آذربایجان اعتبار ندارد. ۱- بر خلاف “اجازه رانندگی” های صادره از کانون که ۱ و ۳ ساله هستند، گواهینامه های صادره از آمریکا به صورت یک ساله، دو ساله، سه ساله، پنج ساله و ده ساله صادر می شوند.

کارت ملی دایم یا موقت.

۵- بر خلاف مدارک صادره از کانون که فقط یک دفترچه ترجمه گواهینامه است، گواهینامه های بین المللی صادره از آمریکا به صورت یک دفترچه و یک کارت PVC شیک و استاندارد ارائه می شود. در حال حاضر در ایران نیز کانون اتومبیلرانی و جهانگردی “اجازه رانندگی بین المللی” با اعتبار ۱ ساله و ۳ ساله صادر می کند. دسته اول “اجازه رانندگی بین المللی” یا IDP یا International Driving Permit است. ۳- گواهینامه های بین المللی در خارج از ایران به عنوان کارت شناسایی پذیرفته نمی شوند. 2. کارت ملی دایم یا موقت.

مثلا اگر شما ایرانی هستید و با داشتن اقامت بلند مدت در آلمان زندگی می کنید، نمی توانید از گواهینامه بین المللی استفاده کنید و بایستی حتما گواهینامه ملی کشور آلمان را دریافت کنید. ۱- گواهینامه های صادره از آمریکا صرفا ترجمه گواهینامه ملی هستند که به شما اجازه رانندگی در کشورهای عضو سازمان ملل را می دهند. ۲- “اجازه رانندگی سه ساله” صادره از کانون فقط در ۱۳۴ کشور از ۱۹۶ کشور عضو سازمان ملل اعتبار دارد. “اجازه های رانندگی” صادر شده در ایران فقط به صورت یک دفترچه هستند که ترجمه رسمی گواهینامه شما است و در کشورهای طرف قرارداد کانون اعتبار دارد.

البته در صورت درخواست شما و پرداخت جداگانه هزینه پست اکسپرس، امکان دریافت مدارک در ایران در کمترین زمان ممکن یعنی ۷ تا ۱۴ روز نیز وجود دارد. در صورتی که بخواهید گواهینامه تان به آدرس خارج از ایران ارسال شود، مدارک از طریق پست اکسپرس FEDEX ارسال می شوند و بعد از ۳ روز کاری گواهینامه خود را درب منزل دریافت خواهید کرد. مثلا اگر شما ملیت ایرانی دارید ولی در سوئد زندگی می کنید، به راحتی می توانید این گواهینامه را به صورت آنلاین سفارش دهید و آن را درب منزل در آدرس سوئد دریافت کنید.

– گواهینامه های بین المللی به صورت یک کارت هوشمند دارای چیپ صادر می شوند که به راحتی در تجهیزات الکترونیکی پلیس کشورهای مختلف شناخته می شود. 142) اگر پلیس دست راست خود را بهطرف راننده نگه دارد، چه مفهومی دارد؟ در صورت ارتکاب هر یک از تخلفات فوق گواهینامه رانندگی در قبال رسید با اعتبار یک ماهه توسط افسران راهور و پلیس راه اخذ، طی یک هفته به محل سکونت فرد ارسال خواهد شد، لذا باید نشانی محل سکونت خود را دقیق اعلام دارند. پس از ارسال فرم، مدارک شما به دقت بررسی می شود و در صورت تایید مدارک، دستورالعمل پرداخت هزینه صدور و ارسال پستی گواهینامه برایتان ارسال خواهد شد.

– امکان ثبت درخواست صدور گواهینامه به صورت آنلاین و تحویل پستی آن در همه کشورهای دنیا وجود دارد. مدت زمان تحویل پستی مرسوله در ایران، بین ۱۴ تا ۳۰ روز می باشد. ۹- برای کاپوتاژ کردن ماشین در ایران، فقط اجازه رانندگی بین المللی صادر شده توسط کانون اتومبیلرانی و جهانگردی اعتبار دارد.

به صورت خلاصه می توان گفت که مدت زمان لازم برای دریافت گواهینامه بین المللی رانندگی صادره از آمریکا در ایران، حداکثر ۳۰ روز و در خارج از ایران فقط ۳ روز است. ۳- گواهینامه های بین المللی در آمریکا صادر می شوند و لذا دستخوش روابط ناپایدار سیاسی ایران و دیگر کشورها نخواهند بود. سوالات رو دانلود کردم و جالب بود برام که اصل سوالا بود اما سوالات آموزشگاه ما با آموزشگا رانندگی دیگه واقعا فرقی نداره ؟ اخذ گواهینامه رانندگی اتفاق بسیار مهمی است که وقتی به سن ۱۸ سالگی میرسیم و به عبارتی صحیح تر ۱۸ سال که تمام میشود همه ما احتمالا به فکر گرفتن گواهینامه رانندگی هستیم . خب پس با این حساب بیشتر از این وقت شریفتان را نمیگیرم و از شما دعوت میکنم تا تمام مراحل و شرایط گرفتن گواهینامه را در ادامه مطلب بخوانید. قبل از اینکه ریزبهریز هزینه گواهینامه را برایتان بگویم، بهتر است تا اول متوجه شوید که اصلاً شما برای گرفتن گواهینامه رانندگی پایه سه شرایط لازم را دارید یا نه.

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =