تمدید گواهینامه رانندگی به همراه مدارک تمدید در سال 1400

طبق قوانین جدید پلیس راهنمایی و رانندگی، متقاضیان دریافت گواهینامۀ المثنی نیازی به درج آگهی مفقودی گواهینامه در روزنامه های کثیرالانتشار یا روزنامۀ رسمی ندارند. برای اعلام مفقودی گواهینامه تنها کافی است به نزدیکترین پلیس بعلاوۀ ده بروید و درخواست گواهینامۀ رانندگی المثنی بدهید. از این رو بسیاری از هنرجویان سوالات متعددی درباره زمان صدور گواهینامه رانندگی می پرسند.

همچنین ببینید: خرید گواهینامه رانندگی ؟

شما میتوانید تا زمان صدور گواهینامۀ المثنی، در صورت لزوم آن را به مأموران راهنمایی و رانندگی ارائه دهید. در ادامه مهم ترین تابلوهای آیین نامه رانندگی که در آزمون ها معمولا از آن ها سوال می آید را برای شما قرار داده ایم. مهاجران تازه وارد می توانند به مدت ۹۰ روز با گواهینامه ای که در استان بریتیش کلمبیا صادر نشده رانندگی کنند.

دارندگان گواهینامه های صادر شده از کشور های فوق باید مدارک شناسایی خود از جمله کارت اقامت دائم، ویزای کار یا تحصیل را به همراه آورند.

همچنین ببینید: برنامه استعلام گواهینامه با کد ملی

لرزش غربیلک فرمان در سرعت های بالا نشانه چیست؟ بنابراین در گام نخست برای پیگیری گواهینامۀ گم شده، شما باید به سایت پُستیافته مراجعه کنید و با وارد کردن نام، نام خانوادگی و دیگر مشخصات از پیدا شدن یا نشدن گواهینامۀ مفقودی خود مطلع شوید. اقدام فوری شما بعد از گم شدن گواهینامه بسیار مهم است. در صورتی که گواهینامۀ خود را گم کردهاید، فوراً باید برای گرفتن گواهینامۀ المثنی اقدام کنید. وقت آزمون بیست و پنج دقیقه میباشد و تعداد سوالات سی تست میباشد که شما باید به بیست و شش سوال پاسخ صحیح دهید و خط خوردگی و ضزبدر زدن و نقطه گذاشتن صخیخ نمیباشد بلکه شما باید مستطیل رو کاملا پر کنید.

اگر سرهنگ از شما کاری خواست که خلاف آیین نامه بود پیش از آنکه انجام دهید به سرهنگ بگویید که این کار خلاف قانون است.

توجه داشته باشید که حضور خود شخص به منظور انگشتنگاری الزامی است. به طور خلاصه میتوانیم بگویم تفاوت آزمون آیین نامه مقدماتی با اصلی فقط در سوالات مربوط به بخش فنی میباشد که در مقدماتی از آن سوال داده نمی شود .گفتنی است که این آزمون توسط افسر راهنمایی و رانندگی گرفته می شود و آموزشگاه در آن نقشی ندارد و در روز آزمون به خصوص برای بار اول حتما شناسنامه و کارت ملی خود را برای تایید افسر راهنمایی و رانندگی به همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که برای صدور گواهینامۀ المثنی باید دستکم شش ماه از تاریخ صدور گواهینامۀ قبلی شما گذشته باشد. به دلیل انواع گواهینامه در ایران و مراحل طولانی جهت اخذ گواهینامه رانندگی، نحوه جدید صدور گواهینامه در ایران در دستور کار قرار گرفت. با آموختن مفاهیم و قوانین رانندگی، در آینده به دنبال روز به روز دریافت خلافی خودرو با پلاک نخواهید بود و با اطمینان از مبلغ پایین خلافی ماشین خود، آسوده خاطر رانندگی می کنید. گفتنی است که مبلغ نُه هزار و چهارصد تومان نیز بابت عکاسی از شما گرفته میشود.

اگر وسیله ای برگه معاینه فنی معتبر نداشته باشد ،حرکت با آن وسیله چه حکمی دارد؟ وکیل متقاضی با در دست داشتن مدارک بالا (اصل گواهینامه – سه قطعه عکس – کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی – معاینه چشم – اصل وکالتنامه )به دفتر وزارت امور خارجه مستقر در شهرک آزمایش (تهران بزرگراه شیخ فضل الله نوری بلوار مرزداران) مراجعه نموده و برای تمدید و یا المثنی گواهینامه اقدام نماید. همچنین برای دریافت گواهینامۀ پایه یکم، معرفینامهای برای انجام آزمایش اعتیاد هم صادر میشود که باید با مراجعه به آزمایشگاههای مورد تأیید ناجا این مرحله نیز انجام بگیرد.

آزمون آیین نامه اصلی آنلاین

برای مثال، سطح الکل خون فرد در هنگام رانندگی باید ۰ درصد باشد. هدف تست داریور آموزش رانندگی و ایجاد آزمون های آزمایشی آیین نامه راهنمایی و رانندگی در سال ۱۴۰۰ با جدیدترین آزمون های اصلی، سوالات فنی آیین نامه رانندگی و سوالات فرهنگ رانندگی جهت بالا بردن سطح آمادگی هنرجویان در آزمون آیین نامه رانندگی می باشد. این بسته ی نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی شامل پرتکرار ترین و مهم ترین و سخت ترین سوالات آزمون آیین نامه مقدماتی که در سال های اخیر از هنرآموزان و متقاضیان گواهینامه رانندگی گرفته شده است.

افرادی که گواهینامه خود را از کشور های مورد توافق این استان دریافت کرده اند قادرند بلافاصله گواهینامه خود را با گواهینامه استان بریتیش کلمبیا عوض کنند. رانندگی در کشور های خارجی در ۲ سال تجربه رانندگی لحاظ خواهد شد.

تمام مدارک شناسایی پیدا شده در سراسر کشور به ادارۀ پست فرستاده میشوند. همچنین نشان دادن این برگه به مأمور پست هنگام تحویل گواهینامۀ جدید الزامی است. بنابراین باید این رسید را در جایی مطئن و در دسترس نگهدارید و هنگام رانندگی نیز همیشه آن را به همراه داشته باشید.

منبع : نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =