نکات طلایی درباره ی رانندگی بدون گواهینامه

از این رو پیش از رسیدن به این سن و پیش از گرفتن گواهینامه، رانندگی کردن برای اشخاص ممنوع میباشد اما متأسفانه کم نیستند جوانان و نوجوانانی که به دلیل کنجکاوی و علاقه شدیدی که به نشستن پشت فرمان خودرو دارند قبل از گرفتن گواهینامه، رانندگی در خیابانها و بزرگراهها را تجربه میکنند؛ تجربهای که گاه برایشان گران تمام میشود. بعد از قبولی در آزمون و تکمیل مدارک و پرداخت هزینههای گواهینامه، در مدت زمان حداکثر ۱۵ روز تا یک ماه گواهینامه صادر میشود و به دست شما میرسد. در این مرحله است که یک مربی آموزش رانندگی انتخاب میکنید که به شما رانندگی یاد بدهد. اگر افسر از شما خواست پارک کنید، مراقب نکات مهم در هنگام پارک کردن باشید. در ادامه سوالاتی را که ممکن است همین الان نوک زبانتان باشد، لیست کردیم تا چیزی از قلم نیفتاده باشد و از تمام شرایط و اطلاعات لازم خبر داشته باشید. !

https://bazar4h.tumblr.com/post/684712451913170944

حسب مورد ازچراغهای کوچک یا چراغهای مه شکن استفاده نمود.

فکر نمیکنم مطلبی جا افتاده باشد، با این حال اگر موردی به ذهنتان رسید که در مقاله موجود نبود یا سوالی برایتان پیش آمد که در بالا به آن جواب نداده بودیم، حتماً کامنت بگذارید و بپرسید. فقط روی کسب تجربه و مهارت خودتان تمرکز کنید؛ چراکه هر چندبار که نیاز باشد، آموزشگاه از شما آزمون عملی مقدماتی میگیرد تا به شرایط آزمون اصلی برسید.

را یاد میگیرید. بعد از اینکه کلاسهای تئوری را با موفقیت پشت سر گذاشتید، آموزشگاه از شما آزمون مقدماتی آییننامه میگیرد. قبل از اینکه بهصورت جداگانه، هزینه گرفتن گواهینامه را برایتان بگویم، تمام هزینه ها را یکجا در جدول زیر نوشتم تا اول یک برآورد کلی داشته باشید. ۲- دو چراغ کوچک با نور زرد یا سفید برای تشخیص عرض اتومبیل در منتهیالیه هر یک از دو قسمت جلو. ث ـ یک چراغ کوچک با نور سفید در عقب برای تشخیص شماره پلاک. حسب مورد ازچراغهای کوچک یا چراغهای مه شکن استفاده نمود. همۀ متقاضیان برای گرفتن گواهینامه پایه سه باید در کلاسهای نظری و عملی آموزشگاههای مجاز و مورد تایید ناجا، شرکت کنند. آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی یکی از مهم ترین آزمون هایی است که متقاضیان دریافت گواهینامه باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارند.

متقاضیان تمدید گواهینامه بین المللی بایستی پس از انقضای اعتبار گواهینامه شان مجددا مراحل اخذ گواهینامه بین المللی را طی کنند. الف. برای اینکه شخص به جرم رانندگی بدون گواهینامه به جزای نقدی یا حبس محکوم شود، نیازی نیست که حتماً در اثر این رانندگی به جان یا مال دیگران خسارت زده باشد بلکه به صرف اینکه بدون داشتن گواهینامه یکی از اقدامات بالا را انجام دهد، مجازات میگردد.

قبل از اینکه ریزبهریز هزینه گواهینامه را برایتان بگویم، بهتر است تا اول متوجه شوید که اصلاً شما برای گرفتن گواهینامه رانندگی پایه سه شرایط لازم را دارید یا نه. بنابراین سوالات زیر را با دقت بخوانید و سعی کنید آن ها را بخاطر بسپارید چراکه ممکن است هر کدام از آن ها دقیقا در امتحان ایین نامه اصلی شما نیز بیاید . کمی جلوتر نیز به بررسی مهم ترین و پرتکرار ترین نمونه سوالات آیین نامه اصلی خواهیم پرداخت. در پاسخ باید گفت که صرف نداشتن گواهینامه دلالت بر تقصیر راننده ندارد و همانطور که داشتن گواهینامه نیز دلالت بر عدم تحقق بی احتیاطی یا بی مبالاتی از سوی راننده ندارد و این برعهده مرجع قضایی است که با ارجاع به کارشناس و شرایط و اوضاع و احوال پرونده به دست آورد که چه کسی در وقوع حادثه مرتکب تقصیر شده است.

ازمون ایین نامه

سوال ششم: گواهینامه بعد از چند روز به دستمان میرسد؟

سوال چهارم: شرایط گرفتن گواهینامه برای افراد کمسواد چیست؟ در آزمون عملی گواهینامه در حضور یک افسر راهنمایی و رانندگی مهارت رانندگی شما سنجیده میشود. خب حالا که از شرایط باخبر شدید بهتر است یک تعریف کوتاهی هم از گواهینامه پایه سه داشته باشیم تا شما یک آشنایی اولیه نسبت به آن بدست بیاورید.

برای رهگیری گواهینامه خودتان میتوانید به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی مراجعه کنید و با انتخاب گواهینامه و واردکردن کد ملی، از وضعیت گواهینامهتان باخبر شوید.

طبق آموزش زیر

برنامه استعلام گواهینامه با کد ملی

جهت جستجو کد ملی را به همراه تصویر امنیتی وارد نموده و سپس بر روی دکمه جستجو کلیک نمایید . ابتدا لازم است که مدارک شناسایی خود را به سفارت ایران در ترکیه برده و این مدارک را به صورت رسمی ترجمه نمایید. هزینه ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی چقدر است؟ داشتن گواهینامه رانندگی به اندازهای اهمیت دارد که قانونگذار در ماده ۷۲۳ قانون مجازات اسلامی رانندگی بدون گواهینامه(پروانه یا مجوز رانندگی) را جرم اعلام کردهاست؛ یعنی اگر کسی بدون داشتن گواهینامه اقدام به رانندگی کند با مجازاتهایی همچون حبس و جزای نقدی روبرو خواهد شد(براساس بند ۲ ماده ۳ قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین) اما منظور از رانندگی بدون گواهینامه چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =