پاسخ پلیس راهنمایی و رانندگی درباره نرسیدن گواهینامه تازه راننده ها

بسیاری از هنرجویان گواهینامه رانندگی هنوز مدرک خود را دریافت نکردند

در هفته های اخیر تعدادی از هنرجویان که بعد از قبولی در ایین نامه هنوز گواهینامه خود را دریافت نکردند

بسیاری از درخواست کنندگان گواهینامه هنوز مدرکشان را دریافت نکرد ه اند. پلیس می گوید گواهینامه ها در پست مانده اند.

در این رابطه سرهنگ حمید رضا عزیزی، رئیس اداره صدور گواهینامه راهنمایی و رانندگی پلیس راهور ناجامی گوید: این مسئله تنها به راهور بر نمی گردد،بلکه مامورین اداره پست هم در این زمینه گاهی سهل انگاری می کنند و مدارک را دیر به دست متقاضیان می رسانند .از طرفی گاهی در چاپ هم اشکالاتی به وجود می آید که همین موضوع روند کار را طولانی می کند .

 

سرهنگ عزیزی در آخر به این نکته اشاره کرد افرادی که به هر دلیلی هنوز گواهینامه هایشان به دستشان نرسیده می توانند برای پیکیری آن با تلفن( 81253573)تماس بگیرند وبا ذکر شماره کارت ملی خود از وضعیت گواهینامه یشان با اطلاع شوند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید: بهترين برنامه نمونه سوالات آيين نامه رانندگي

کلاسهای عملی از آموزش ساده ترین نکات مثل روشن کردن ماشین، تنظیم کردن صندلی و آینه شروع میشود و تا مسائل پیچیدهتری مثل دور دوفرمانه و پارک دوبل ادامه پیدا میکند.

۱- در محل توقف ( پارک ) کنار خیابان حق تقدم با وسیله ای است که … 2. نمونه سوالات آزمون اصلی آیین نامه راهنمایی و رانندگی 94 با خواندن این نمونه سوالات نیاز به هیچ کتاب و جزوه ای برای شرکت در آزمون آیین نامه مقدماتی و اصلی ندارید.

این مجموعه از منابع بسیار معتبر جمع آوری شده که در. عده ای از کاربران به این نکته هم اشاره کرده بودند که مسئولین دفاتر پلیس به اضافه 10پاسخ روشنی در این خصوص به آن ها نمی دهند ،در این باره سرهنگ عزیزی می گوید: دفاتر پلیس باید هر هفته مدارک جدید را برای ما بفرستند و گاهی متاسفانه به هر دلیلی این کار را به تعویق می اندازند و برای همین ممکن است صدور گواهینامه های جدید چند ماهی طول بکشد. ممکن است حتی چند جلسه کلاس عملی هم برایتان تدارک ببینند تا مهارت بیشتری را بدست بیاورید.

گواهینامه رانندگی

حضور در 8 جلسه کلاس تئوری و 12 جلسه کلاس عملی رانندگی از واجبات است. خب نوبتی هم باشد میرسیم به ثبتنام در کلاس آموزش رانندگی. بنابراین هنرجویان باید آموزش تا جایی ادامه دهند که به مهارت کافی برسند. در ادامه سوالاتی را که ممکن است همین الان نوک زبانتان باشد، لیست کردیم تا چیزی از قلم نیفتاده باشد و از تمام شرایط و اطلاعات لازم خبر داشته باشید. تمدید گواهینامه نیاز به گذراندن دوره بخصوصی نداشته و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز که در ادامه معرفی می کنیم و همچنین با همراه داشتن گواهینامه منقضی شده می توانید اقدام به اخذ گواهینامه رانندگی جدید کنید.

بنابراین اگر شما بتوانید مجموعه کاملی از نمونه سوال ایین نامه اصلی تستی با جواب را دانلود کنید و سوالات نیز جدید و تضمینی باشند راه بسیار راحتی را برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی در پیش خواهید داشت . اما تجربه ثابت کرده است هر ساله تعداد زیادی آزمون آیین نامه اصلی در کشور برگزار می شود که سوالات این آزمون، هر ساله تکرار می شوند. کسانی که گواهینامه خود را گم کردهاند باید با اعلام مفقودی و دریافت تاییدیه مرکز صدور گواهینامه نسبت به دریافت گواهینامه جدید اقدام کنند.

آزمون آیین نامه اصلی آنلاین امتحان تست امتحان آیین نامه رانندگی 95 جدید 1395 امسال سایت آزمون راهنمایی و رانندگی. ما نیز تلاش کردیم تصاویری از جزوه خلاصه آیین نامه رانندگی که نکات بسیار مهمی در آنها وجود دارد را کمی پایین تر برای شما قرار دهیم. وجود سپری شدنمدت اعتبار آن تعویض نشده باشد. سوال اول: محدودیت خاصی برای رانندههای تازهکار وجود دارد؟ سوال دوم: مدت اعتبار گواهینامه چقدر است؟ هزینه گواهینامه پایه 3 – سواری چقدر می شود ؟ تمام خودروهای سواری شهری مثل تاکسیها، وانتها، سواریها و شاسیبلندها برای راندن نیاز به این گواهینامه دارند.

پس از روشن کردن شدن موتور برای حرکت ابتدا چه عملی را باید انجام دهیم؟ اگر کسی دارای گواهینامه باشد ولی در حین رانندگی گواهینامهاش را همراه نداشته باشد از وی کارت ملی یا یکی از اوراق شناسایی دریافت میشود لذا فرد طی 48 ساعت وقت دارد تا خود را به یکی از مراکز پلیس راهور محل سکونت خود معرفی کند و گواهینامه خود را ارائه کند که در غیر این صورت فرد به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. بعد از شرکت در کلاسها و قبولی در آزمونهای مقدماتی، حالا وقت تکمیل مدارک و تشکیل کاردکس است.

منبع : نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

ازمون ایین نامه

سیمکشی چراغها باید طوری به عمل آید که هر وقت راننده چراغهای کمکی را روشن مینماید چراغهای عقب نیز روشن شوند. طبیعتا خواندن این نمونه سوالات و شرکت در آزمونهای آنلاین باعث میشود که داوطلب با نوع و طراحی سوالاتی که در آزمون اصلی ممکن است با آنها مواجه شود آشنا شده و نتیجه بهتری کسب کند. نوع اول –

آزمون شبیه سازی شده: در این آزمون سئوالاتی دقيقاً مشابه سئوالات آزمون آئيننامه مطرح می شوند و پس از اتمام آزمون ،نتيجه كلی آزمون و پاسخهای صحيح و نادرست برای آگاهی هنرجو نمايش مييابد ، به اين ترتيب هنرجو ميتواند علاوه بر آشنا شدن با اشتباهات خود و رفع آنها، از طريق اين آزمون آزمايشی دانستههای خود را مَحكی جدی بزند و با افزايش اعتماد به نفس در هنگام جلسهی آزمون، سوالات را با تسلط پاسخ دهد. رانندگانی که قصد سبقت گرفتن از وسایل نقلیهای را که در جهت آنان حرکت مینمایند دارند باید پس از دادن علایم لازم فقط از سمت چپ آنها سبقت گیرندو پس از سبقت و طی مسافت کافی مجدداً به طرف راست خود متوجه شوند. شما می توانید این هزینه را یک روز قبل از امتحان در بانک های دولتی پرداخت کنید یا می توانید از طریق آموزشگاه رانندگی خود پرداخت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − یک =