هزینه و شرایط گرفتن گواهینامه رانندگی (جدید)

هزینه گرفتن گواهینامه پایه 3 در ایران سال 1400

هنرجویان عزیز توجه کنید هزینه های بعضی از اموزشگاه ها با توجه در منطقه شاید یکم متفاوت باشه اما کلی هزینه برای گرفتن گواهینامه به شکل زیر می باشد.

1_ هزینه کلاس های تئوری که 15 الی 17 ساعت خواهد بود = 200 هزار تومان است

2 _ هزینه کلاس عملی که از 20 تا 25 ساعت خواهد بود = 950 هزار تومان است

3 _ هزینه تمبر که باید به حساب‌هایی به نام نیروی انتظامی و شهرداری واریز شود = 40 هزار تومان است

4 _ هزینه مردودی در امتحان آیین نامه ( به ازای هر دفعه ) = 5.000 تومان است
( به ازای هر بار مردود شدن در امتحان آیین نامه , یک هفته از زمانتان نیز به هدر خواهد رفت تا دوباره امتحان دهید . )5 _ هزینه مردودی در آزمون عملی = 50 هزار تومان است

6 _ هزینه چشم پزشکی و آزمایش گروه خون ( با جزییات ) حدودا 200.000 تومان
( آدرس چشم پزشکی و آزمایشگاه را خود آموزشگاه به شما خواهد داد )

7 _ هزینه خرید کتاب آیین نامه = 20.000 تومان
( که می توانید به طور کاملا رایگان از پایین تر از همین قسمت به راحتی دانلود کنید )

در مجموع هزینه گواهینامه رانندگی حدود 1.470.000 الی 1.750.000 هزار تومان خواهد شد . ( حداقل و حداکثر )

کمی پایینتر مدارک مورد نیاز برای ثبت نام نوشته شده است ( حتما ببینید ) .

لازم به ذکر است در این بخش شما نیازی به پرداخت هزینه ندارید و خدمات به صورت رایگان به شما ارایه می گردد. براساس آیین نامه اداره راهنمایی و رانندگی ، و ماده 76 قانون اخذ گواهینامه رانندگی ارایه نامه سلامت پزشکی لازم می باشد. از نظر مختاری برای راندن در تهران باید بیشتر از ۳۰ جلسه آموزش دید اما اعمال نظرهای بیمورد راهنمایی و رانندگی باعث میشود که کار به خوبی انجام نشود.

تست ایین نامه

. بعد از انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به کارشناس مربوطه در اداره پلیس شما می بایستی مبلغ ۱۲۰ لیر را به عنوان هزینه این پخش به صورت نقدی پرداخت نمایید. و در مرحله بعد با دریافت کد رهگیری به سرکنسولگری ایران در ترکیه مراجعه نمایید. 9. واریز هزینه های مربوط به اخذ گواهینامه رانندگی ترکیه برای ایرانیان ( فیش پرداختی به مبلغ ۳۴۶.۷ برای گواهی نامه پایه دوم) که در همه بانک ها در ترکیه قابل پرداخت خواهد بود.

. متقاضی لازم است تا وارد سایت اداره پلیس شده و در آنجا نسبت به گرفتن وقت جهت تحویل حضوری مدارک اقدام نماید. البته لازم به ذکر است که شما به صورت آنلاین نیز می توانید جهت ترجمه گواهینامه ایرانی خود اقدام کنید. مدت زمان لازم برای دریافت ترجمه گواهینامه ایرانی در سفارت ایران حداکثر دو روز کاری خواهد بود. در ترکیه میتوانید بدون نیاز به ترجمه گواهینامه رانندگی ایرانی خود یا گواهینامه رانندگی بین المللی به مدت 6 ماه رانندگی کنید.

اگر قصد ندارید بیشتر از 6 ماه در ترکیه اقامت داشته باشید، میتوانید گواهی نامه رانندگی بین المللی خود را از کشور محل اقامت خود دریافت کنید. سازندگان و فروشندگان و حملکنندگان وسایل نقلیه فقط جهت عرضه نمودن یا نقل آنها از محلی به محل دیگر بدون انجام تشریفات شمارهگذاری از شهربانی پلاک ویژه یا موقت دریافت خواهند کرد.

البته، اگر در شهرهای پرجنب و جوش ترکیه مانند استانبول زندگی میکنید، میتوانید به راحتی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به امور خود رسیدگی کنید. در دنیای ماشینی امروز، توانایی رانندگی و مالکیت یک گواهینامه ی قانونی یکی از اصلی ترین اولویتهای زندگی است. سوالات آیین نامه اصلی مجموعه سوالاتی می باشد که گواهینامه بگیران جوان پس از اتمام آموزش های لازم، باید آنها را پاسخ دهند. 4. بعد از به اتمام رسیدن مراحل بالا، با در دست داشتن کلیه مراحل متقاضی لازم است تا به اداره مالیات و یا همان اداره ورگی در شهر محل سکونت خود مراجعه نمایند.

ت – پلاک یا پلاکها باید در محل تعیین شده نصب شوند. اگر کسی دارای گواهینامه باشد ولی در حین رانندگی گواهینامهاش را همراه نداشته باشد از وی کارت ملی یا یکی از اوراق شناسایی دریافت میشود لذا فرد طی 48 ساعت وقت دارد تا خود را به یکی از مراکز پلیس راهور محل سکونت خود معرفی کند و گواهینامه خود را ارائه کند که در غیر این صورت فرد به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

همچنین ببینید: انواع گواهینامه رانندگی ترکیه

در تاریخ و ساعت مشخص شده متقاضی باید با در دست داشتن پرینت وقت راندوو، نتایج آزماش خون، گزارش پزشکی، رسید اداره مالیات، اصل گواهینامه رانندگی ایرانی، ترجمه گواهینامه رانندگی ایرانی، اصل پاسپورت، کارت اقامت به همراه کپی آن باید به ادراه پلیس مراجعه نموده و به بخش مربوطه تحویل دهد. تذکر۳: در صورت رسیدن به سن ۲۳ سال و گذشت ۲سال از تاریخ صدور گواهینامه می تواند با موتور بیش از ۲۰۰ سی سی رانندگی نماید. گفتنی است سن قانونی برای دریافت گواهینامه سال ۱۸ است و فردی که ۱۷ ساله باشد، شرط دریافت گواهینامه را ندارد. تمام تلاش ما این است که مجموعه جامعی از نمونه سوالات آیین نامه اصلی را در اختیار شما قرار دهیم بدون آنکه هزینهای بابت آن پرداخت کرده باشید.

سوالات اصلی و نهایی آیین نامه قبل از گذراندن آزمون نهایی G1 باید دفترچه رسمی رانندگیMTO را مطالعه کرد. شما می توانید این هزینه را یک روز قبل از امتحان در بانک های دولتی پرداخت کنید یا می توانید از طریق آموزشگاه رانندگی خود پرداخت کنید. البته بهتر است بگوییم هرگز اینکار را نکنید زیرا آیین نامه رانندگی در این کشور کمی تفاوت دارد که خب بهتر است حتما با قوانین آشنا شوید و یا اصلا ببینید با حجم سنگین هزینه جریمه ها رانندگی در این کشور کار درستیست یا خیر ؟

نمونه سوالات امتحان آیین نامه رانندگی 【جدید جدید جدید】

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =